Msze Św.

W ROKU SZKOLNYM (WRZESIEŃ-CZERWIEC)

w niedziele i święta nakazane:
7:30, 9:00, 10:30 (z udziałem dzieci), 12:00 (suma), 13:15 (chrzcielna),
18:00, 20:00

w dni powszednie:
6:30, 7:00, 9:00, 18:00

Msza w języku portugalskim: druga i czwarta niedziela miesiąca 10:00 w Kaplicy Błękitnej.

Msza w języku angielskim: sobota w przeddzień pierwszej, trzeciej i piątej niedzieli miesiąca o 17:00 w Kaplicy Błękitnej. Najbliższe terminy: 02.05, 16.05, 30.05, 06.06, 27.06

W WAKACJE (LIPIEC-SIERPIEŃ)

w niedziele i święta nakazane:
7:30, 9:00, 12:00 (suma), 13:15 (chrzcielna),
18:00, 20:00

w dni powszednie:
6:30, 9:00, 18:00

Więcej informacji

Spowiedź Św.

przez cały tydzień:
na początku każdej Mszy Św.

w czwartki:
16:00 - 18:00

Z myślą o osobach niedosłyszących sprawujemy Sakrament Pojednania również w przystosowanym do tego celu pomieszczeniu znajdującym się w kościele pod emporami obok kaplicy Matki Bożej.

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

W roku szkolnym (wrzesień-czerwiec)
kancelaria jest czynna:

Poniedziałki (16:30 – 18:00)

Wtorki (9:30-11:00)

Środy (9:30-11:00 oraz 16:30-18:00)

Piątki (9:30-11:00 oraz 16:30-18:00).

W pierwsze piątki miesiąca kancelaria będzie czynna tylko przed południem. 

W miesiącach wakacyjnych (lipiec-sierpień)
kancelaria jest czynna:

Poniedziałki (16:30 – 18:00)

Środy (16:30-18:00)

Piątki (16:30-18:00).

W pierwszy piątek lipca i sierpnia kancelaria będzie nieczynna.  

Więcej informacji

ZAPRASZAMYNA PIELGRZYMKĘ NA WARMIĘ

Data publikacji: sobota, 01-03-2025


  • ZAPRASZAMY
  • NA PIELGRZYMKĘ NA WARMIĘ

23 - 26.04.2025

Dzień 1       WARSZAWA – NIDZICA – GIETRZWAŁD – MORĄG - ELBLĄG 

Godz. 06.20 spotkanie uczestników przy ul. Dereniowej 12. Godz. 06.30 wyjazd na trasę.

Godz. 9.00 Przyjazd do Nidzicy – zwiedzanie d. zamku krzyżackiego z XIV w. (obecnie Muzeum Ziemi Nidzickiej).

Godz. 11.00 - Przyjazd do Gietrzwałdu – zwiedzanie sanktuarium MB Gietrzwałdskiej.

Godz. 12.00 - Msza Św. w sanktuarium.

Godz. 13:30 Przyjazd do Morąga – zwiedzanie pałacu Dohnów (muzeum) i kościoła par. pw. św. Piotra i Pawła z XIV-XV w. 

Godz. 16.00 - przyjazd do Elbląga, zakwaterowanie w hotelu Galeona, zwiedzanie miasta.

Godz. 19:00 – powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2  ELBLĄG - ORNETA - KROSNO - LIDZBARK WARMIŃSKI - STOCZEK KLASZTORNY - ELBLĄG

Godz. 8.00 - po śniadaniu przejazd do Ornety - zwiedzanie gotyckiego kościoła par. pw. św. Jana Chrzciciela i centrum miasta.

Godz. 10.00 – przejazd do Krosna, zwiedzanie barokowego kościoła Nawiedzenia NMP i św. Józefa.

Godz. 10.40 – przejazd do Lidzbarka Warmińskiego, zwiedzanie gotyckiego zamku biskupów warmińskich (zwanego Wawelem Północy).

Po zwiedzaniu przerwa na kawę.

Godz. 12.40 - przejazd do Stoczka Klasztornego, zwiedzanie barokowego sanktuarium MB Królowej Pokoju i zespołu klasztornego, miejsca internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego (1953-54).

Po zwiedzeniu – Msza św. w sanktuarium.

Ok. godz. 15:30 – odjazd do Elbląga, przyjazd ok. 17.30. Godz. 19.00 – obiadokolacja.

 

Dzień 3         ELBLĄG – FROMBORK – BRANIEWO – NOWY DWÓR GDAŃSKI – PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ - RACZKI ELBLĄSKIE - ELBLĄG

Po śniadaniu przejazd do Fromborka.

Godz. 9.00-11.00 – zwiedzanie gotyckiej katedry-muzeum, Pomnika Historii we Fromborku oraz średniowiecznego szpitala Św. Ducha.

Przejazd do Braniewa – zwiedzanie gotyckiego kościoła św. Katarzyny.

Ok. godz. 12.30 Powrót do Elbląga i przejazd do Nowego Dworu Gdańskiego.

Godz. 14.00 – 15.00 – zwiedzanie Muzeum Żuławskiego w Nowym Dworze Gdańskim.

Po zwiedzeniu przerwa na kawę.

Godz. 16.00 przejazd na przekop na Mierzei Wiślanej, skąd po obejrzeniu powrót do Elbląga

(z zatrzymaniem się w Raczkach Elbląskich w najniższym punkcie depresji żuławskiej).

Godz. 18.00 - Msza Św. w katedrze pw. św. Mikołaja. Po mszy powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 4  ELBLĄG – Rejs Kanałem Elbląskim do pochylni Buczyniec – ŚWIĘTY GAJ – OSTRÓDA - WARSZAWA

Godz. 9.00 – 13.15 Rejs Kanałem Elbląskim do pochylni Buczyniec.

Przejazd do Świętego Gaju.

Godz. 14.00 – 14.30 – zwiedzanie sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju. Godz. 14.30 - Msza św.

Po mszy obiad w Zajeździe Ostoja w Starym Dzierzgoniu.

Po obiedzie ok. godz. 16.30 odjazd do Warszawy (po drodze zatrzymamy się w Ostródzie). Planowany przyjazd do Warszawy – ok. godz. 21.00

Możliwe są niewielkie zmiany w programie pielgrzymki.

Cena: 1.400 zł /osoba. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii od 09.03.2025.

        

 

Pozostałe aktualności

poniedziałek 30.03.2026

piątek 27.03.2026

piątek 27.02.2026

piątek 27.02.2026

piątek 30.01.2026

piątek 09.01.2026

piątek 09.01.2026

czwartek 08.01.2026

środa 07.01.2026

środa 24.12.2025