ZAPRASZAMYNA PIELGRZYMKĘ NA WARMIĘ
Data publikacji: sobota, 01-03-2025
- ZAPRASZAMY
- NA PIELGRZYMKĘ NA WARMIĘ
23 - 26.04.2025
Dzień 1 WARSZAWA – NIDZICA – GIETRZWAŁD – MORĄG - ELBLĄG
Godz. 06.20 spotkanie uczestników przy ul. Dereniowej 12. Godz. 06.30 wyjazd na trasę.
Godz. 9.00 Przyjazd do Nidzicy – zwiedzanie d. zamku krzyżackiego z XIV w. (obecnie Muzeum Ziemi Nidzickiej).
Godz. 11.00 - Przyjazd do Gietrzwałdu – zwiedzanie sanktuarium MB Gietrzwałdskiej.
Godz. 12.00 - Msza Św. w sanktuarium.
Godz. 13:30 Przyjazd do Morąga – zwiedzanie pałacu Dohnów (muzeum) i kościoła par. pw. św. Piotra i Pawła z XIV-XV w.
Godz. 16.00 - przyjazd do Elbląga, zakwaterowanie w hotelu Galeona, zwiedzanie miasta.
Godz. 19:00 – powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2 ELBLĄG - ORNETA - KROSNO - LIDZBARK WARMIŃSKI - STOCZEK KLASZTORNY - ELBLĄG
Godz. 8.00 - po śniadaniu przejazd do Ornety - zwiedzanie gotyckiego kościoła par. pw. św. Jana Chrzciciela i centrum miasta.
Godz. 10.00 – przejazd do Krosna, zwiedzanie barokowego kościoła Nawiedzenia NMP i św. Józefa.
Godz. 10.40 – przejazd do Lidzbarka Warmińskiego, zwiedzanie gotyckiego zamku biskupów warmińskich (zwanego Wawelem Północy).
Po zwiedzaniu przerwa na kawę.
Godz. 12.40 - przejazd do Stoczka Klasztornego, zwiedzanie barokowego sanktuarium MB Królowej Pokoju i zespołu klasztornego, miejsca internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego (1953-54).
Po zwiedzeniu – Msza św. w sanktuarium.
Ok. godz. 15:30 – odjazd do Elbląga, przyjazd ok. 17.30. Godz. 19.00 – obiadokolacja.
Dzień 3 ELBLĄG – FROMBORK – BRANIEWO – NOWY DWÓR GDAŃSKI – PRZEKOP MIERZEI WIŚLANEJ - RACZKI ELBLĄSKIE - ELBLĄG
Po śniadaniu przejazd do Fromborka.
Godz. 9.00-11.00 – zwiedzanie gotyckiej katedry-muzeum, Pomnika Historii we Fromborku oraz średniowiecznego szpitala Św. Ducha.
Przejazd do Braniewa – zwiedzanie gotyckiego kościoła św. Katarzyny.
Ok. godz. 12.30 Powrót do Elbląga i przejazd do Nowego Dworu Gdańskiego.
Godz. 14.00 – 15.00 – zwiedzanie Muzeum Żuławskiego w Nowym Dworze Gdańskim.
Po zwiedzeniu przerwa na kawę.
Godz. 16.00 przejazd na przekop na Mierzei Wiślanej, skąd po obejrzeniu powrót do Elbląga
(z zatrzymaniem się w Raczkach Elbląskich w najniższym punkcie depresji żuławskiej).
Godz. 18.00 - Msza Św. w katedrze pw. św. Mikołaja. Po mszy powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4 ELBLĄG – Rejs Kanałem Elbląskim do pochylni Buczyniec – ŚWIĘTY GAJ – OSTRÓDA - WARSZAWA
Godz. 9.00 – 13.15 Rejs Kanałem Elbląskim do pochylni Buczyniec.
Przejazd do Świętego Gaju.
Godz. 14.00 – 14.30 – zwiedzanie sanktuarium św. Wojciecha w Świętym Gaju. Godz. 14.30 - Msza św.
Po mszy obiad w Zajeździe Ostoja w Starym Dzierzgoniu.
Po obiedzie ok. godz. 16.30 odjazd do Warszawy (po drodze zatrzymamy się w Ostródzie). Planowany przyjazd do Warszawy – ok. godz. 21.00
Możliwe są niewielkie zmiany w programie pielgrzymki.
Cena: 1.400 zł /osoba. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii od 09.03.2025.
Pozostałe aktualności
środa 22.04.2026
poniedziałek 30.03.2026
piątek 27.03.2026
sobota 14.03.2026
sobota 14.03.2026
poniedziałek 02.03.2026
piątek 27.02.2026
piątek 27.02.2026
piątek 30.01.2026
czwartek 29.01.2026
piątek 09.01.2026
piątek 09.01.2026
czwartek 08.01.2026
środa 07.01.2026
środa 24.12.2025












